menü resmi

Adsense Reklamları Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adsense Reklamları Dikkat Edilmesi Gerekenler neler? nasıl yapılır püf noktası var mıdır? İnternetten para kazanmak herkes için önemlidir. Emeklerinizin karşılığını harcadığınız günlerin bedelini almanız elbette mümkün. Google Adsense sistemi sitelerinizde reklam alanı oluşturmanızı sağlayarak sizlere ciddi ücret ödemeleri yapmaktadır. Tabiki her işin bir kuralı olduğu gibi Google’da bunu yaptırırken belli kurallara uymanız gerektiğini beyan ediyor. Genel olarak Google sistemi tarafından bir kere dışlandınız mı daha reklam almak neredeyse imkânsız hale geliyor. Aşağıda yer alan kurallara uyduğunuz sürece her zaman gelir elde edebilirsiniz.

Reklamlara Zorla Teşvik

Para kazanmaya başladınız ve Google size reklam alanı oluşturmak için imkân tanıdı. Sitenizden hizmet alan insanların bu reklamları görmesi için çeşitli çabalar içerisine girmektesiniz. İşte bu noktada başladığınız reklam işini kaybedebilirsiniz. Çünkü site yöneticileri ‘REKLAMA TIKLA’, ‘REKLAMI İZLE’, ‘REKLAMA BAKARSANIZ ÖDÜL VERECEĞİZ’ gibi ifadeler kullandığından Google hemen devreye girerek sizlere ödemiş olduğu ücrete el koyarak bir daha reklam almamanızı sağlamaktadır.

Adsense Kalite Kuralları

Google Adsense kuralları alanında kalite her zaman ön plandadır. Sitenizin içerikleri ve teması ne kadar kaliteli olursa o kadar kitle oluşturursunuz. Dolayısıyla bilişim devi bu konuda kaliteyi önemsemenizi istemektedir. Tasarımlarınızın da kalitesinin beklenen iyi olması ile birlikte oluşturacağınız reklam alanlarında doğru ölçüleri kullanmalısınız. Reklam aldım nasıl olsa derseniz ve ölçüleri kullanmazsanız bir daha reklam almanız imkânsız bir hale gelecektir.

Yazılım ve Bot Kullanma

Site içerisinde yazılım ve bot sistemlerini kullanan birçok yönetici bulunmaktadır. Sıralama olarak bunlar bir kere de sizleri yukarı taşısa da fark edildiğiniz ilk anda hayalleriniz suya düşecektir. Bu nedenle de Google gerçek takipçisi olan ve organik tıklanma alan siteler ile hareket etmektedir. Yazılımların ve botların fark edilmediğini düşünelim ki bu imkânsız ama sizler gibi düşünmek için bunu söylediğimizi varsayın. İlk fark edilmeniz ile birlikte hem erişim engelli hem de reklam kaldırma düşüncesi uygulanacaktır. Bir daha reklam almanız veya yükselmeniz bu nedenle artık imkânsızdan da öte bir hal almaktadır.

Adsense Telif Hakları ve Site İçerikleri

Google Adsense reklam kuralları alanında sitelerinizin telif haklarının olması gerekmektedir. Bir yazı yazdınız veya bir ürün paylaştınız bunun size ait olması gerekmektedir. Bunu göz ardı ettiğiniz zaman ise birçok problem ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Site içeriklerinizin de muhakkak özgün olması gerekmektedir. Bir nevi yukarı da anlatmış olduğumuz kaliteli alan gibi düşünebilirsiniz.

Google Adsense Dürüstlük Uyarısı

Google reklam almak isteyen bireylere dürüstlük uyarısında bulunuyor. Genel olarak herkese yaptığı bir çağrıdır. Site yöneticilerinin bu ilke ile hareket etmesi her zaman için para kazanacağı anlamına gelmektedir. Dürüstlüğe önem verdiğiniz sürece reklamların vazgeçilmez sitesi olabilirsiniz. Ne zaman dürüstlük elden giderse işte reklamlarda aynı hızda sizden direk olarak uzaklaşacaktır.

Editör Seçimi: WordPress İçin Reklam Eklentisi Adman (Makale İçi)

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle