Blogger FeedCount-FeedBurner Ekleme

Blogger FeedCount-FeedBurner Ekleme

Blogger FeedCount-FeedBurner Ekleme işlemi; Hani olur ya özellikle bloglarda, kaç takipçisi olduğunu görmenizi sağlar. Üzerine tıklayınca e-posta adresinizi girersiniz ve sitenin RSS’ine kayıt olursunuz ve böylece sürekli gündeme ve sevdiğiniz sitelere yakın olursunuz. İşte bu ufacık kutucuğun adı FeedCount. Şimdi nasıl eklenildiğini görelim.

Öncelikle herhangi bir Google hesabınızın olması gerekli. Gmail, adsense, adwords, blogger gibi hizmetleri kullanıyorsanız zate bu hesaptan vardır. Zaten artık gmail’i olmayana kız vermiyorlar. Her neyse Google.Com ana sayfasından sağ üstten Hesabım’a tıklayalım ve giriş yapalım ardından çıkan sayfadan Feed Burner’e tıklayalım. Sitenizi kaydettiğinizi farzediyorum. Sitenizi kaydettikten sonra FeedBurner yönetiminden Publicize’ye tıklayın. Solda Email Subscriptions’e girip Active’ye basın ve aktif edin. Ardından onun birkaç sıra altındaki FeedCount’a tıklayın. Gerekli renk değişimini ve ayarları yaptıktan sonra onuda aktif edin ve size verdiği kodu sitenizde uygun bir yere yerleştirin.

 

İşte hepsi bu kadar… Artık ziyaretçiler bu küçük kutucukla hem RSS’inize kayıt olabilecek hem de diğer ziyaretçiler kaç takipçiniz olduğunu görebilecek.

Blogger FeedCount-FeedBurner Ekleme” makalemle bloggere feedcount eklemeyi anlattım.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: Kerem Aybeyaz

Ben Kerem Aybeyaz, Küçük uğraşları seven, elinden geleni yapmaya çalışan biri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir