menü resmi

Burun Dolgusu Yaptırdık

Burun Dolgusu Nedir ?

Yüzümüze uygulayabildiğimiz yüz gençleştirme ve ameliyatsız yüz estetiği teknikleri sayesinde artık burun dolgusu yapılabilmektedir. Son zamanlarda çok popüler olan burun dolgusu hakkında sosyal medya da, bloglar da ve haber sitelerinde yüzlerce içeriğe rastlayabilirsiniz.

Burun dolgusu, ameliyat olmadan burnumuzda bariz değişiklikler yapabildiğimiz bir uygulamadır. Dolgu maddesi olarak ise cildimizin her yerinde kullanabildiğimiz, hyaluronik asit ve türevleri kullanılmaktadır. Burun dolgusu sayesinde, burun eğriliği hafifletilebilir, burun ucu kaldırılabilir ama nefes alma problemleriniz çözülemez.

Burun dolgusu

Tüm anatomik sorunlarınız için burun dolgusunu yaptıramazsınız. Burun dolgusu sadece, estetik görünüme sahip olmak için yaptırılır. Kalıcılığı ise 1 ile 1.5 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.

Uygulamayı yapan hekimin uzman olması gerekmekte, çünkü tıpkı yanak ve dudak dolgularında olduğu gibi burun dolgusuda çeşitli komplikasyonları içermektedir. Aynı zamanda çok iyi bir anatomi bilgisi istemektedir. Uygulama öncesi hekim ve hasta arasında çeşitli analizler sonrasında dolgu kararına varılıyor. Direkt olarak dolgu yapılamıyor.

Genel de burun estetiği ameliyatı olma konusunda çekinceleri olan, korkan ve maddi imkanları el vermeyen hastalar geçici bir yöntem olarak burun dolgusunu tercih ediyor. Ancak kesinlikle unutmamanız gereken bir konu var, fonksiyonel bir değişime gidilemez. Yani burun eğriğiliniz hafifletilir, burun ucunuz da kalkmalar olur ancak nefes alışverişinizde herhangi bir değişiklik beklemeyin. Hekim ve hastanın analizi sonrası, dolguya ihtiyaç duymadan ameliyat kararı alınabildiği gibi, ameliyatın sakıncalı olacağı burunlarda direkt olarak dolgu önerilebiliyor.

Bu gibi durumları en iyi hekiminizle görüşerek konuşmanız gerekmektedir.

Burun dolgusu ile neler yapılabilir?

  1. Burun eğrilikleri tamamen giderilebilir veya hafifletilebilir
  2. Burun ucu kaldırılabilir
  3. Burun asimetrileri düzeltilebilir
  4. Burun estetiği ameliyatı sonucu oluşan problemler giderilebilir
  5. Burun dudak bileşkesi belirginleştirilebilir
  6. Burun sırtı düzleştirilebilir
  7. Burun alın ilişkisi düzeltilebilir
  8. Burun kanadı çentiklenmesi düzeltilebilir
  9. Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu uygulaması oldukça basittir. Lokal anestezi sonrası kremi sürüldükten sonra 10 dakika kadar beklenir. Mümkün olduğu anlar da, anestezi ilaçları kullanmak yerine krem kullanılır. Çünkü ilaçlar, uygulama sonrası ödem yapabilir. İşte bunu engellemek için krem sürülerek, 10 dakika beklenir.

Dolgu maddeleri genellikle en ince enjektör ile enjekte edilir. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus var o da, enjektörün bir damara denk gelmemesidir. Eğer enjektör bir damara gelir ve tüm maddeler damara enjekte edilir ise, kanın bu maddeleri temizlemesi çok uzun sürecektir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Piyasa da o kadar çok dolgu maddesi olmasına rağmen fiyatlar da herhangi bir indirime gidilmemesi şaşırtıcı. Kimi hekim tek seansta, kimi hekim ise 3 seans boyunca uygulama yaptığı için değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat vermek doğru olmaz ancak tahminlere göre 1750-4000₺ arasında fiyatlarla karşılaşabiliriz.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 blogcan.org Tüm Hakları Saklıdır.
Hamileyken dikkat edilmesi gerekenler - Hamilelik