menü resmi

Peki Çene Dolgusu Nedir Acaba

Çene Dolgusu Nedir?

Günümüzün en sık kullanılan cerrahi uygulamalarından birisidir dolgu uygulamaları. Çene dolgusu hemen hemen 2-3 adet uygulamaya ayrılabilir. Kimi doktorlar bu uygulamaya sadece Çene Dolgusu diye hitap ederken kimi doktorlar birkaç isim verebiliyorlar. Mesela Çene ucu dolgusu ve çene köşesi dolgusu şeklinde.

çene

Aslında isimlerin pek bir mantığı yok, eğer çenenizde estetiksel bir rahatsızlık hissediyorsanız, bunu hekiminiz hemen ayırt ediyor zaten. Sizin tek dikkat etmeniz gereken nokta, uzman doktor seçiminde olacaktır. Çünkü operasyon öncesi analiz yapılmalı, doktor ve hasta birebir görüşebilmeli ve çene dolgusu yapılıp yapılamayacağına karar verilmeli.

Eğer çeneniz bu uygulamaya uygun değil ise, hekiminiz sizi uyaracaktır. Diretmeyin lütfen, hekiminiz sağlığınız için en iyisini düşünür.

Çene Dolgusunda Hangi Maddeler Kullanılır?

Burun dolgusu, yanak dolgusu gibi diğer tüm yüz dolgusu işlemlerinde olduğu gibi Çene Dolgusundada hyaluronik asit ve türevleri kullanılmaktadır. Hyaluronik asit, vücudumuzda bulunan bir madde olduğu için doğaldır. Bu sebeple vücudumuz da herhangi bir komplikasyona, yan etkiye olanak sağlamaz. Bu madde sayesinde, güzel bir çeneye sahip olurken, daha parlak bir cilde de sahip olabiliriz. Kısaca bu madde ile tüm vücudumuzu güzelleştirebiliriz.

Kalıcı Çene Dolgusu Yapılabilir mi?

Çene Dolgusu yaptırmak isteyen tüm hastaların aklında tek soru var. Çene dolgusu kalıcı mı? Şimdi bu soruya kimi hekimler olumsuz yanıt verirken kimi hekimler ise, “Çene dolgusunun ömrü bittikten sonra hemen ameliyat olunursa kalıcılık sağlanabilir” gibi yorumlar yapmakta. En iyisi uzman hekimle görüşmektir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu, klasik tüm yüz dolgularında olduğu gibi, iğne ile cilt altına hyaluronik asit verme işlemidir. Bu işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissetmemeniz açısından lokal anestezi yapılır. Ancak burada atlamamamız gereken bir nokta var, dolgu miktarına asla ama asla hasta karar veremez.

Bunu en iyi hekim analizinden sonra karar verilmelidir. Uygulama sırasında biraz daha dolgu istemeniz, reddedilecektir. Hem anestezi sebebi ile hem de çene ve yüz yapınızın bozulmaması sebebi ile.

Çene dolgusu uygulamasının etkisi hemen ortaya çıkmaktadır. Ancak 1-2 gün boyunca kızarıklık ve şişlik görülmektedir. En iyi görüntüyü elde etmek 5 günü bulabilmektedir. İlk hafta sonunda ise, tekrar hekim kontrolünden geçersiniz. Elde edilen sonuç muhtemelen 9 ile 20 ay arasında sürecektir. Asla bu sürede kalıcılık beklemeyin.

Çene Dolgusu Fiyatları

Araştırmalarımız sonucunda net bir bilgiye ulaşamasak dahi, diğer yüz uygulamalarının genel fiyatını bildiğimiz için çene dolgusunda da bir tahminde bulunmak zor değil. Özellikle Ankara’da bulunuyorsanız, çene dolgusu fiyatları ortalama olarak 500-5000TL arasında değişiklik gösterebilir. İstanbul ya da İzmir’de yaşıyorsanız eğer, daha pahalı olacağını söylemeliyim.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Kerem Aybeyaz -
2018-11-17 22:57:20

@Metin Hayra, Sadece çenesi geride olanlar için yapıldığını sanmıyoruz. İleride yada geride yada kayma olduğu durumlarda çene dolgusu yapılabilir. Duruma göre değişken bir durumdur. En iyisi bir uzman ile görüşmenizdir.

@Metin Hayra -
2018-04-24 00:51:31

Bu işlem sadece çenesi geride olanlar için mi yapılıyor acaba?

Yorum Ekle
© 2018 blogcan.org Tüm Hakları Saklıdır.
Hamileyken dikkat edilmesi gerekenler - Hamilelik