menü resmi

DNS Önbellek Temizleme – DNS Adreslerinin Hemen Güncellenmesini Sağlayın

DNS Önbellek Temizleme – DNS Adreslerinin Hemen Güncellenmesini Sağlayın

DNS Önbellek Temizleme – DNS Adreslerinin Hemen Güncellenmesini Sağlayın. DNS Önbellek Temizleme ile siteniz hemen güncellensin. Eğer bir alan adı sahibiyseniz ve bir kaç sefer web hosting değiştirmeniz gerekmişse, DNS adreslerinin güncellenmesini beklemenin ne kadar can sıkıcı olduğunu tahmin edersiniz. Üstelik bu meret her bölge için farklı zamanlarda güncelleniyor. Yani sizin giremediğiniz bir siteye bir başkası girebiliyor. DNS adreslerinin güncellenmesi firmadan firmaya değişiyor. Bazen değiştirdiğiniz anda güncellenen DNS adresleri, 24 saat gibi uzun bir sürenin sonunda da olabiliyor. Anlatacağım bir kaç basit ve ufak işlemle, sadece 10 saniyede DNS önbelleğinizi temizleyebilecek ve kendi bilgisayarınız için güncellemiş olacaksınız.

Ne Yararı Olacak?

Diyelim ki domaininizin DNS adreslerini değiştirmeniz gerekti. Ama yeni dosyaları da hemen değiştirdiğiniz adrese upload etmeniz gerekmekte. Hemen DNS önbelleğinizi temizleyin, istediğiniz işlemleri yapın. Tabi siz bu işlemleri yaparken diğer kullanıcılar hala eski DNS önbelleği kullandıkları için sitenizin eski sunucusuna ulaşsın. DNS güncellendiğinde hiç bir şey olmamış gibi devam edebilirsiniz. Diğer kullanıcılar farkında bile olmaz. Böylece siz de sitenize “Sitemiz şuan da yapım aşamasındadır.” diye bir ibare yazmaktan kurtulursunuz. DNS önbelleğinizi 10 saniyede değiştimeyi öğrenmek için yapacağınız şey oldukça basit.

  • Başlat menüsünden Çalıştır’a gelin. Çalıştır’ın komut satırına “cmd” yazın.
  • Ardından DOS ekranı gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. O ekrana “ipconfig” yazın. Bir kaç saniye bekleyin. DNS önbelleğinizi sorunsuzca temizlemişsinizdir.

DNS Önbellek Temizleme – DNS Adreslerinin Hemen Güncellenmesini Sağlayın bu bilgilendirici makale ile dns işlemlerinizi beklemeden yapın.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 blogcan.org Tüm Hakları Saklıdır.
Hamileyken dikkat edilmesi gerekenler - Hamilelik