menÌ resmi

Facebook Yorum Cezası

Facebook güzel bir adıma daha imza attı. Facebook Yorum Cezası geliyor. Facebook üzerinden yapılan tehditsuçlama vb ile yorumlar atan facebook kullanıcıları Facebook tarafından mahkeme tazminati ödemeye tabi tutulacak. Bu kararı Facebook yönetimi vermiştir. Gerekçesi ise kullanıcıların güvenliğini korumak, daha iyi hizmet vermek olmuştur.

Facebook’un neden böyle bir adım attığını sizlerle paylaşınca sizlerde haklı bulacaksınız. Amerikanın North Carolina eyaletinde bulunan mahkeme. Facebook’taki sahte bilgiler verilmesi ve yıllar önce. Facebook’taki bir yorumlaşma sırasında yıllar önce oğlunu silah kazasında kaybeden kadın için ” Oğlunu Öldürdü” Yorumu yapan Davyne Dial rekor bir cezaya çarptırıldı.

Amerika mahkemesi bu yorum üzerine, Davyne Dial‘a tamı tamına 500 Bin Dolar yani ( 1 Milyon 821 Bin Türk Lirası) para cezası verdi.

Mahkeme tarafından verilen kararda yapılan açıklamada para cezasının 250.000 dolarının fiili yapılan hasarlar için ödenmesi kararlaştırıldı. Geri kalan paranın ise tazminat olarak ödenmesi gerekildiği belirlendiğinin altını çizdi.

Facebook Yorum Cezası Almamak İçin Yapacağımız Şey;

Yani artık Facebook’ta yazdığımız yorumlara bile dikkat etmemizde fayda var. Her yorumu paylaşmayın, gerek Facebook gerekse diğer sosyal medyaları kullanırken, yorumlara ve paylaşımlarınıza dikkat etmenizde fayda var. İyi günler.

Tam size göre: .tr Uzantılı Domain (Fiyat-Kayıt)

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle