menü resmi

Bir çok kişiyi rahatsız eden bir durum olan, gizliden gelen aramalar ben gibi bir çok kişiyi rahatsız etmiştir. Kimi zaman şaka uğruna, kimi zaman dalga, kimi zamanda gereksiz arama uğruna, konu olan gizli aramalar veya diğer bir  deyişle özel numaradan gelen aramalar genel olarak mobil hat kullanıcılarını rahatsız eden bir durum olmuştur. Bugün sizlere bu dile gelen rahatsızlığın çözüm yollarına bakacağız. Avea – Turkcell ve Vodofone hatları için gizli numarayı engelleme kodunu engelleme ayarlarını vereceğim. Ayrıca bu hatlar için gizli numarayı öğrenebilme hakkında bazı bilgiler vereceğim. İyi okumalar…

TÜRK TELEKOM

Türk Telekom Gizliden Arayan Numarayı Öğrenme
Türk Telekom Gizliden Arayan Numarayı Engelleme

TURKCELL

Turkcell Gizliden Arayan Numarayı Öğrenme
Turkcell Gizliden Arayan Numarayı Engelleme

VODAFONE

Vodafone Gizliden Arayan Numarayı Öğrenme
Vodofone Gizliden Arayan Numarayı Engelleme

Türk Telekom Gizliden Arayan Numarayı Öğrenme

Bu durum eskiden tüm mobil hat kullanıcıları için mümkün idi ancak şuan ki güncellemelere göre eski adıyla Avea yani Türk Telekom bünyesinde bulunan bu açığı kapatmış, durumdadır. Ancak bazı kullanıcılara halen kapatmamış olabilir, aşağıdaki linkten gizliden gelen numarayı ücretsiz sorgulayabilirsiniz. Sorgulamaktan zarar gelmez belki size görülecektir. Türk Telekom Gizli Arayan Numarayı Öğrenme bağlantısına tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

Türk Telekom Gizliden Arayan Numarayı Engelleme

Peki ben bu  durumu nasıl önleyebilirim, gizliden numara aramalarını kapatabilir miyim? diye soruyorsanız, doğru yerdesiniz. Eğer yukarıdaki gizliden arayan numarayı öğrenemediyseniz, yapmanız gereken şey basittir. Cihazınızın tuşlama bölümünden yapacağınız ayar ile Avea Gizliden Arayan Numarayı Kapatabilir, diğer bir deyişle Gizli Numarayı Engelleyebilirsiniz… Yapmanız gereken gizliden gelen aramaları engellemek için cihazınızın numara tuşu bölümünden *253# kodunu tuşlayıp arama yap tuşuna tıklamanız.

Turkcell Gizliden Arayan Numarayı Öğrenme

Türkcell hat kullanıcıları gizliden arayan numarayı maalesef öğrenemezsiniz. Bu durumdan kurtulmak için aşağıdaki engelleme yöntemini deneyebilirsiniz.

Turkcell Gizliden Arayan Numarayı Engelleme

Türkcell Özel numara ile arayanları servisiniz aktifken #253# tuşlarını tuşladığınız da servis iptal olmuş olur. Tekrar açmak isterseniz aynı kod ile #253# aktifleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için Turkcell‘in internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone Gizliden Arayan Numarayı Öğrenme

Vodofone hat kullanıcıları için üzülerek belirtmek isterim ki gizliden arayan numaraları öğrenemezsiniz. Ancak bu hizmeti kapatabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bir alt başlıkta anlatmış bulunmaktayım.

Vodofone Gizliden Arayan Numarayı Engelleme

Özel numaralı çağrıları almamak için Sesli Yanıt Sistemi Online Self Servis ve SMS üzerinden işlem yapabilirsiniz. Gizli numaradan gelen çağrıları açmak/aktifleştirmek için: GIZLI AC yazıp 7046‘ya mesaj atabilir veya 7046 yı arayabilirsiniz. Gizliden gelen aramaları engellemek/kapatmak için GIZLI KAPAT yazıp 7046‘ya mesaj atabilir veya 7046‘yı arayabilirsiniz. Detaylı bilgi için Vodafone İnternet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bugun sizlere Gizli Numarayı Engelleme (Türk Telekom-Turkcell-Vodofone) hatları için yapabilecekleriniz tarzında anlatımda bulundum, umarım beğenmişsiniz dir. İyi günler dilerim…

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@343543545 -
2018-07-12 10:10:54

Gizli numara olarak yazmıyor ama nedense

@Sadık -
2018-04-30 17:58:55

Abe ben yaptım hep normal arayanlar çıkıyor

Yorum Ekle