menÌ resmi

Google En Çok Nelere Dikkat Ediyor?

Google’nin en çok dikkat ettikleri ve daha fazlası bu makalede olacak. En çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google, içeriğinde bulundurduğu sitelerde bir takım şeylere dikkat ediyor. Bunların en başında, botların siteye gönderildiğinde test ettiği şey olan domain uzantısı ve tescil süresi geliyor.

Google, birçok kişi tarafından ölü site olarak adlandırılan kurulumu için 1 dakika bile harcanmayan 4 – 5 entry girildikten sonra bir daha kurulmamak üzere unutulup giden ücretsiz hesaplardan sizi korumak için domain uzantınıza bir bedel ödeyerek site için bir emek harcayacağınıza emin olur ve size bu konuda bir güven sağlar.

Girilen İçerikler ve Paylaşımlar Nasıl Olmalı?

Bir site de en başta bakılan şey, içeriğinde bulunan yazıların özgün içerikli olmasıdır. Ne konuda olursa olsun içerik mutlaka kendinize ait, herhangi bir yerden kopya etmeksizin özgün olmalıdır.

Başka sitelerden alıntı yapılan ve kopyalayarak yayınlanan yazılar Google tarafından belirlenir ve bu da Google kurallarına göre bir emek hırsızlığıdır. Kopya içerik tespit edildiği takdirde, siteniz Google tarafından gerilere düşürülür.

Başlık Belirlenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazılan yazının özgün olması gerektiği kadar, içeriğinde dikkat ve ilgi çekici de olması gerekiyor. Başlık seçimi mutlaka konu ile bağlantılı olmalı ve yazının içeriği başlıktaki beklentiyi karşılamalıdır.

Yazılan yazı fazla uzun ve sıkıcı olursa, kullanıcı sitede daha az süre kalacaktır ve bu Google tarafından kayıt edilerek sitenizin daha aşağılara çekilmesine sebep olur. Ayrıca yazılarla birlikte paylaşılan görseller de eğer imkan varsa kendinize özgün olmalıdır.

Kenarlara yazılan linkler size Google tarafından bir artı olarak geri dönecektir. Bir yazıda kullanılan kelimeler de özenle seçilmelidir. Bir yazı içerisinde anahtar kelime birden fazla kullanılmalı fakat çok da abartılmamalıdır. İçeriğe uygun olan diğer konular hakkında da kısa bilgiler verilebilir.

google'nin en çok dikkat ettikleri

google’nin en çok dikkat ettikleri

Kısaca Google’nin En Çok Dikkat Ettikleri

1- Özgünlük

2- Başlıklar

3- Domain süresi

5- Devamlılık ve istikrar

Editörün Seçimi:  Google’da Üst Sıralara Çıkmak

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle