menÌ resmi

Google Aramalarındaki Harita Sıralaması

Google Aramalarındaki Harita Sıralaması ile firmalar büyüdüğünü büyümelerine katkı yaptığını biliyor musunuz?Dünya’nın en büyük bilişim alanı ola Google arama motoru ile birçok firmanın adeta ekmeğine yağ sürmektedir. Ön sıralaya çıkmak demek bulunduğunuz sektörde rakiplerinize göre kendinizi geliştirmeniz anlamına gelmektedir. Google sıralama sistemi genelde organik ve kurallara uyan sitelere göre çeşitlilik göstermektedir. Örneğin bulunduğunuz internet alanında rakibiniz 1. sırada iken sizler 70. sırada olabilirsiniz. Buda sıralamada ki çeşitliliği göstermektedir. (Yeri gelmişken Googlede üst sıralara çıkma başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.)

Google harita sıralaması sizlere elbette birçok yarar sağlamaktadır. Sizlere ulaşmak isteyen insanların kısa bir süre içerisinde erişim sağlamasını ve kendinizi ön plana çıkartmanız gibi yararlar bulunmaktadır. Sıralama birçok kişi tarafından önemsiz sayılsa da gerçekten ciddi anlamda etkileri vardır. Tabiki sıralamada ön plana çıkmak içinde yapmanız gereken ve işlemler bulunmaktadır. Bu işlemleri uygulayarak sizlerde kısa bir süre içerisinde sıralamada ön plana çıkabilirsiniz.

Google Haritalarında Sıralamamı Nasıl Değiştiririm?

Google sıralamamı nasıl değiştiririm sorusunun cevabı oldukça kolaydır. Lâkin sistematik bir şekilde ilerlemek her zaman için sizlerin yararına olacaktır. Bazı durumlarda yapacağınız yanlış hamleler sizlerin daha da geriye gitmesini sağlayabilir.

Harita unsurları: Fiziksel kayıt işlemlerinde bulunmak harita da ön plana çıkmanıza yardımcı olmaktadır.
Foursquare: Dünya’nın sıklıkla kullandığı uygulamada firma kaydı oluşturmak ve check-in işleminde bulunmak.
Firma rehber kaydı: Firmanızı kayıt işlemleri yaparak birçok site de göstermek. Bu işlemi yaparken adresinizi muhakkak doğru girmeniz gerekmektedir.
Google yerel işletme kaydı: Google sisteminde yer alan kayıt bölümüne işletmenizi bölge ve adres kayıtlarını yapmanızda sizleri harita da ileriye çıkartacaktır.
Google Plus işlemleri: Genel olarak birçok insanın göz ardı ettiği Plus sitemine kayıt işlemi yapmanızda hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacaktır.
Facebook: Yerel işletme kaydını Facebook üzerinde de oluşturmanız gerekmektedir.
Sarı sayfalar: Google’da sarı sayfalar harita sıralamasına doğrudan etki etmektedir.

Editör Seçimi: Google En Çok Nelere Dikkat Ediyor?

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 blogcan.org Tüm Hakları Saklıdır.
Hamileyken dikkat edilmesi gerekenler - Hamilelik