menÌ resmi

İnstagram İşletme Profili Nedir

İnstagram İşletme Profili Nedir , işletme profili nasıl oluşturulur. Hepsi ve daha fazlası. Sosyal medya platformları arasın ciddi bir alan olan Instagram geçtiğimiz günlerde yeni getirdiği bir seçenek ile birçok kişi tarafından takdirle karşılandı. Fotoğraf yüklemek ve video paylaşmak gibi birçok seçenek sunan platform binlerce kişiye de anında ulaşma hizmet sunmaktadır.

Bir çok kişinin instagram profilinde çıktığı ayakkabı, kıyafet vb. satımlar yapan reklam birer işletme profilidir. Bunlar kimi zaman bir şahıs adına kurulup faaliyet gösterse de kimisi de bazen işletmesinin adını kurarak oluşturmakta. E-ticaret hizmet haline gelen sosyal medyada Instagram işletme profili oluşturma imkanı sağlamaktadır kullanıcılarına.

İşletme Profili

İşletme profili sayesinde bir çok mağaza veya kişisel hesaplar birer sanal satış mekanına dönüşebiliyor. Eskiden bu yöntemi birçok işletme normal hesap üzerinden yaparken artık işletme profili sayesin yapılmaktadır. Bu sistem ile sosyal medya üzerinden direk bir mağazaya sahip olabiliyorsunuz.

İletişime Geçmenin Kolay Yolu

Profilin en temel özelliklerinden biri müşterinin direk satıcı veya üretici ile iletişime geçebilmek ihtimalidir. Profil üzerinde yer alana iletişime geç sekmesi ile bunu anında yapabilmektedir. Eskiden bu durum mesajlaşma ile mümkünken bazı işletmelerin yoğun müşteri potansiyeline karşılık cevap verememe gibi bir durum söz konusu iken iletişime geç ikonuna tıkladığınız andan itibaren direk irtibat kanallarını kullanabiliyorsunuz.

İstatistikler

Normal bir instagram profil kurduğunuz zaman ürünlerinize kim bakmış yada gün içerisinde kaç kişi tarafından ziyaret edilmişsiniz gibi soruların cevabını alamazken bu profil ile bu tür soruların cevabını istediğiniz ve dilediğiniz zaman alabilirsiniz.

Kullanım ve Seçenekleri

Yeni gelen bu sistemi butik, mağaza ve işletmelerin hepsi kullanabilmektedir. Birçok markanın ve işletmenin Dünya üzerinde severek kullandığı bir özellik olmaktadır. Sizlerde eğer bir mağaza kurmak istiyorsanız internet üzerinden bunu kesinlikle yapabilirsiniz.

Kurulum ve Kaydolma

Sistem gayet kullanışlı olmasının yanında sizlere kolay kurulumu ile de yardımcı olmaktadır. Yapmanız gereken kayıt esnasın profilinizin kişisel veya işletme olup olmadığına karar vermektedir. Kayıtlı olduğu halde bu profile geçmek isteyen insanlarında ayarlar sekmesinden aşağı inerek ‘İŞLETME PROFİLİ’ sekmesine tıklayarak anında geçiş yapabilmektedir.

Editör Seçimi: Facebook Yorum Cezası

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle