menü resmi

iPhone Pil Ömrünü Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

Bugün sizlere “iPhone Pil Ömrünü Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler” başlıklı bir makale ele aldık.

Günümüzün modern ve havalı iletişim ve eğlence araçlarından olan iPhone ürünleri, tüm dünyada olduğu üzere bizim ülkemizde de aynı şekilde oldukça geniş bir kullanıma sahiptir. Mobil bir teknolojik cihaz olarak tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren bu teknolojik cihazın şu an için tek sorunu görülen “iphone batarya ömrü veya diğer bir deyimle iPhone pil ömrü” denilebilir. Her iPhone kullanıcısı “iPhone pili çabuk bitiyor diye cihazını sorgulamıştır. Peki iPhone pil tasarrufu nasıl yapılır?. Pil ömrünü uzatmak ve şarj ile en uzun kullanıma ulaşmak için kesinlikle yapılması gereken tavsiyelerim olacak. iPhone pil kullanım ömrünü uzatmak için aşağıya vereceğim 4 ana başlık ile bu sorunu minimum seviyeye indirebilirsiniz.

1. Parlaklık

Ekran parlaklığı pili direk etkileyen unsurlardan. Normal bir cihaza kıyasla daha büyük bir geniş ekrana sahip olan iPhone’un bu geniş ekranı dokunmatik cihaz konusunda ekranın vermiş olduğu zevk ile birleşse de, iPhone’un pili bu oldukça geniş ekrandan şikayetçi. Ekran parlaklığını düşürmeniz (mümkünse minimum düşük seviyeye) pil ömrünü oldukça gözle görülür bir şekilde arttıracaktır. Ekran parlaklığına ek bilgi olarak “Otomatik Parlaklık” fonksiyonunu da kapatırsanız, bu otomatik parlaklık özelliğin çalışmasına yarayan sensörler kapanacak, enerji tüketmeyecek ve bu şekilde pil ömrünüz uzayacaktır cihazınızı daha uzun süre kullanacaksınız dır. iPhone ekran parlaklığı cihaz ayarlarının Ayarlar > Parlaklık yerinden değiştirebilirsiniz.

2. Wi-Fi

Kablosuz internet desteği veren iPhone’un bu fonksiyonu da bütün akıllı cihazlar gibi pil ömrünü etkilemektedir. iPhone Wi-Fi özelliğinin açık olması, enerji tüketimi için yeterlidir. Her hangi bir kablosuza bağlı olmasanız dahi, cihazınızın Wi-Fi özelliğini kapatmanız lehinize olacaktır. Bu fonksiyonu cihazınızın Ayarlar > Wi-Fi seçeneğinden kapatabilirsiniz.

3. 4.5G

Ülkemizde geniş bir kullanım ağına hizmete açılan 4.5G teknolojisi söz konusu pil tüketimini etkilemektedir. Tam anlamıyla bir mobil cihaz sıfatını 4.5G özelliği ile tamamlayan iPhone’un bu özelliği çok bilinmese de iPhone pilini en çok tüketen sebeplerin başını çekiyor. Bu fonksiyon hakkında şunu belirtmek istiyorum. 4.5G’nin çekmediği yerlerde zaten otomatik olarak EDGE teknolojisini kullanmaya mahkumsunuz. Oldukça düşük hızlarda internet imkanı sunan bu teknolojinin olumlu bir yanı da var. 4.5G kapsama alanları içerisinde adeta bir kaplana dönüşen bu teknoloji, telefonunuzun 4.5G özelliği deaktif olsa da 4.5G’yi aratmıyor. 4.5 özelliğini Ayarlar > Genel > Ağ bölümünden devre dışı bırakabiliyorsunuz. Şahsıma ait ben, 4.5G teknolojisini hiç kullanmıyorum.

Diğer Faktörler

Bluetooth teknolojisi de iPhone’da gereksiz yere enerji tüketen özelliklerden. Çoğu insan cihazının bu özelliği açık değilse rahat uyuyamıyor bunu biliyorum. Fakat benim tavsiyem, kullanmadığınız zaman bu teknolojisi mutlaka kapalı konumda tutmanız. Makalemin sonuna doğru son olarak, App Store’dan uygulama indirirsen, yoğun bir şekilde pil tüketildiğini sapladım. Bunu da makalemde belirtmek isterim.

Şimdi haklı bir durumda olarak “biz iPhone kullanmayım mı?” diyebilirsiniz. Ben kullanmayalım demiyorum, iPhone kullanımını daha da kullanışlı hale getirelim diye izah etmeye çalıştım.

iPhone Pil Ömrünü Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler” konulu makalemin sonuna geldik. Bir başka makalede  görüşmek üzere.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 blogcan.org Tüm Hakları Saklıdır.
Hamileyken dikkat edilmesi gerekenler - Hamilelik