menÌ resmi

iPhone’da Sim Kart Pin Kodu Nasıl Değişir?

iPhone Sim Kart Pin Kodu Değiştirme işlemini kolaylıkla yapın. iPhone Telefonlarımız için sürekli bir sim ve pin kodu ve genel telefon üzerinde güvenlik sistemi oluşturulmaktadır. Gelişen teknoloji ile neredeyse her gün karşımıza çıkan ürünlerde parmak okuyucular, yüz tanımlama sistemleri telefonumuzun ara yüzlerini ve içindeki bilgilerini korumaktadır.

Apple üretiminde daima yenilikçi ve iyileştirici yöntemler ile tanınmaktadır. Firmanın en iyi ürünü olan İphone ise güvenlik önlemleri ile kendinden söz ettirmektedir. GSM operatörlerinden almış olduğumuz sim kartların güvenliği ise bizler için önemlidir. İphone’da sim pin kodu değiştirmek içinse bazı işlemleri uygulamamız gerekmektedir.

Güvenlik Bizler İçin Önemlidir

Telefonumuzun güvenlik sistemleri ne kadar iyi olursa olsun kullandığımız hatlarında bir o kadar güvenlik içerisinde olması bizler için önemli bir durumdur. Sim kart bizlerin iletişim kurmasını sağlamaktadır. Telefonlarımız olmadığı takdirde arama, mesajlaşma ve internet hizmetlerinin hiç birinden yararlanamamaktayız. Pin kodu olmayan bir hat için daima tehlike çanları çalmaktadır. Telefonunuzun çalınması halinde hattınızda şifre olmadığı için başka birinin eline geçebilir ve bununla sizlerin başına birçok sorun oluşturabilir.

iPhone Sim Kart Pin Kodu Değiştirme

Parola ve Kod Belirleme

Öncelikle İphone cihazı ile sim kartımızın kullanılıyor olması gerekmektedir. Telefonumuz aktif halde çalışan sim kartımız için kod belirlemek zorlu bir süreç olmasa da hassasiyet gerektiren bir süreçtir. Öncelikle cihazımızın ana ekran kısmında yer alan ‘AYARLAR’ butonuna basarak ayarlar kısmına gitmemiz gerekmektedir. Daha sonrasında ise ‘AYARLAR’ kısmında yer alan ‘TELEFON’ sekmesine tıklamamız gerekmektedir. Karşımıza çıkan ara yüzden ‘SIM PIN’ yazan bölüme tıklıyoruz. Bu aşamada karşımıza aktif hale getir veya PIN KODU DEĞİŞTİR seçeneği çıkmaktadır. Değiştir seçeneğine tıkladıktan sonra ise kartımızın daha önceki şifresini girmenizi istemektedir girişi başarılı bir şekilde yaptıktan sonra sizden şifre ister istenilen şifreyi de belirledikten sonra sağ üst köşede yer ‘BİTTİ’ seçeneğine tıklayarak işlemi başarıyla sonlandırabilirsiniz.

Tam size göre: İphone Pil Ömrünü Uzatın

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 blogcan.org Tüm Hakları Saklıdır.
Hamileyken dikkat edilmesi gerekenler - Hamilelik