menü resmi

Siz Işık Dolgusu Yaptırdınız Mı

Işık Dolgusu Nedir?

Cildimiz her geçen gün daha da yaşlanıyor ve geçmişteki diriliğini, canlılığını kaybediyor. Cildimizin bu denli köklü değişiminin tek sebebi ise cildimiz de bulunan hyaluronik asit maddesinin azalmasıdır.

Bu madde su tutucu etkisi nedeniyle cildimizi nemli ve diri tutar. Ufak bir çocuğun cildi ile yaşlanmış ya da orta yaşlı bir insanın cildindeki parlaklık bir olmayacaktır. Göz altı morluğu için özellikle bu tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Bu işlem ile birlikte cilt daha nemli, daha parlak, daha dolgun, daha canlı gözükür.

Işık Dolgusu fiyatları
Bu sebeple ışık dolgusu operasyonu geçirerek, cildimizi tekrar eski nemine ve parlaklığına kavuşturabiliriz. Işık dolgusu tamamen doğal ürünlerle yapılacağı için herhangi bir alerjiye sebebiyet vermez. Gönül rahatlığı ile ışık dolgusu yaptırabilirsiniz.

Işık dolgusu, Teosyal PureSense Redensity 1 ve 2 olarak ikiye ayrılır. Işık dolgusu aslında tüm yüz, dekolte bölgelerine ve hatta ellerimize bile uygulanabilir, cilde eski ışığını geri kazandırmak, cildimize diriliğini ve canlılığını yeniden vermek için uygulanan yeni bir konsepttir.

Göz altı torbaları, yorgunluk, uyku düzensizlikleri ve sağlıksız yaşam tarzımız ile cildimiz eski güzelliğini kaybeder. Toplum içinde kendimizi iyi hissetmeyiz ve durumlar çoğumuzu mutsuz eder. En çokta mutluluğa kavuşmak için bu operasyonu düşünmeliyiz.

Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulaması gayet basittir, uygulama öncesi lokal anestetik krem uygulanır, bu sayede uygulama sırasında herhangi bir acı vs. hissetmezsiniz. Uygulama, mikro enjeksiyonlar şeklinde yapılmaktadır. Uygulama, yoğun hyaluronik asit içeriği ile hazırlandığı için herhangi bir alerjiye sebebiyet vermeyecektir.
Cildimizin yeniden yapılandırılması için asidin içerisinde, 8 amino asit, 3 antioksidan, 3 mineral ve vitamin içermektedir. Bu maddeler ile birlikte ana dolgu maddesinin, akışkan ve hissedilebilir olmaması gayet memnun edicidir.
Yüz kırışıklıklarını doldurmak için kullanılan dolgu maddeleri hissedilebilir ve genellikle daha kıvamlı olduğu için doğal görünmez. Işık dolgusu, 3 seanstan oluşur, kalıcılığı ise 1.5 yıla kadar devam eder.

Işık Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Tamamen doğal ürünler sayesinde uygulanan her ışık dolgusu operasyonunun nispeten daha hafif yan etkileri görünmektedir. Özellikle uygulama esnasında kullanılan anestezik kremler sayesinde, yan etkilerden büyük oranda korunuruz. Çok düşük ihtimalle bazı ciltler de ödem göründüğü olmuştur. Ancak uygulama sonrası çıkan ödem, kısa süreli etkiye sahiptir, birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecektir.

Kalıcı Işık Dolgusu Var mı?

Uzmanların açıklamalarına göre, kalıcı olarak yaptırabileceğimiz ışık dolgusu mevcutta yok. Uygulanan ışık dolgusunun etki süresi ise 6-12 ay arasında sürecektir.

Işık Dolgusu Fiyatları

Kimi hekim tek seansta, kimi hekim ise 3 seans boyunca uygulama yaptığı için değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat vermek doğru olmaz ancak tahminlere göre 1000-4000₺ arasında fiyatlarla karşılaşabiliriz.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 blogcan.org Tüm Hakları Saklıdır.
Hamileyken dikkat edilmesi gerekenler - Hamilelik