menü resmi

Matematik Dersi Önerilen Youtube Kanalları

Matematik Dersi Önerilen Youtube Kanalları

Matematik Dersi Önerilen Youtube Kanallarını bu makalede bulabilirsiniz. Tarafımca incelenen kanallar en iyi en güzel olarak sıralı bir şekilde sizlere sunuldu. Geometri dersinin alanın da iyi ve güzel olduğu Youtube kanallarını inceledik ve sonuçlara göre ders ders youtube kanallarını sıraladık. Bir çok üniversite adayı anlayamadığı veya öğrenmek istediği konuyu öğrenmek için Youtube platformuna bakmaya ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacın sonucunda en iyi ve en güzel ders çalışma kanalları hangisi sorusu ortaya çıkar. Acaba hangi kanallar ders çalışmak için daha iyi ve uygundur. Gelin birlikte bakalım. Bugün sizlere Matematik dersi için youtube kanalları konusunu ele almıştık. Hangi Matematik kanalı daha iyi ve güzel anlatmaktadır. Bu soruların cevabını bu makalede bulmuş olacaksınız. İşte Matematik Dersi için Önerilen Geometri Youtube Kanalları şu şekildedir;

Matematik Dersi Çok Önerilen Youtube Kanalları

Matematik dersi zor olsa da asla yapılamayacak imkansız bir ders değildir. Matematik artık hayatınımız her parçasında önemini artırmış durumdadır. Sizler isterseniz kitaptan ister youtube matematik kanallarından olsun, çalışın. Bu ilgiye göre bugün sizlere Youtube Matematik Kanallarını yani çok önerilen matematik youtube kanallarını paylaşacağız. 

1-Hocalara Geldik: İlk listeye Hocalara Geldik Matematik Kanalını koyuyoruz. Hocalara geldik öncelikli olarak öğrencilere ücretsiz bir şekilde, videolar sunan bir kanaldır. Konu anlatım, soru çözüm, rehberlik, vb. konulardaki ücretsiz videoların yanı sıra; internet sitesi ile videoları destekleyen dijital içerikler ve yine videolarla birlikte çalışılabilecek kitaplar, denemeler ve farklı yayınlar paylaşır. Hocalara Geldik kanalı, videolar ve sosyal medyası ile öğrencilere kılavuzluk etmeye çalışır. Öğrencilerin okul ve sınav süreçlerinde kendileri için en doğru kararı verebilmelerine katkı sağlayacak canlı yayınlar, videolar, tanıtımlar ve işbirlikleriyle her zaman yanındadır. Kanal Lise öğrencilerine yani 9,10,11 ve Üniversiteye hazırlık aşamasında olan öğrencilere hizmet vermektedir. Kanalın sloganı ise ÖĞRENMEK İÇİN, HOCALARA GELİN. olmuştur.

2-Şenol Hoca: İkinci sırada ise Matematik ve Geometri konularında adeta uzman olan değerli bir hocamız olan Şenol Hoca Matematik Kanalı bulunmakta. Şenol hoca gerçek bir kişidir. Hocamızın isteği matematiği öğrencilerine kolay, anlaşılır ve pratik bir şekilde anlatmaya çalışmasıdır. Matematiği sevdirici, çekici hale getiren bir kişiliği vardır. Yaptığı pratik formüllerle matematiği işlevsel hale getirmiştir. Hocamız ayrıca kitap satışı yapmakta ve yayınlar sunmaktadır.

3-Ekol Hoca: Üçüncü sıra ise Ekol Hoca Geometri Kanalının. Hocamız Konu Anlatımları, Soru Çözümleri, Çıkmış Sorular, Çalışma Kitapları, Özel Sorular ve Stratejileri ile öğrencilerine destek olmaktadır. Hocamızın kendi sitesinde sırasıyla konuları işlediği görülmüştür. Hocamız yine lise, KPSS gibi üniversiteye hazırlıkta yardımcı yayınlar yapmaktadır.

4-Tonguç Akademi: 4. sırayı ise eğlenerek öğreten Tonguç Matematik Kanalına yer veriyoruz. Sıkıcı derslerden arındırılmış, şakalı bir şekilde ders işleyen kanaldır. Tonguç adı verilen komik karakter, eşliğinde ders işleyen bir kanaldır. Dersler gerçekten de sıkıcı değildir. Tonguç sayesinde arada gülerek ders işleyebilirsiniz. Kanal diğer kanallar gibi lise ve üniversiteye hazırlıkta ki öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Diğer Matematik Youtube Kanalları

5-Farklı Ders: Beşinci sırada ise Farklı Ders Matematik Kanalı yer almakta. İsminden anlaşılacağı üzeri klasik ders anlatım türlerini reddeden bir kanaldır. Tonguç kanalı da dersleri anlatan sizden biri yani öğrencidir o Tonguçtur. Kanal samimi bir şekilde ders anlattığı idda etmektedir. Kanal 9. 10. 11. 12. SINIF , TYT, YKS, ALES, DGS, KPSS, Lise konuları anlatmakta işlemektedir.

6-Şifreli Matematik: 6. sıra ise pratik yollarla harika bir şekilde matematik anlatan genç hocamızın. Matematiği pratik ve kolay işlevsel yollarla öğrenmeyi ve öğretmeyi savunan kanal, yeni atanan bir hocamız tarafından kurulmuştur. Kanal Tyt, yks, kpss, dgs, ales, öabt, tüm sınavlar Lise, 9.sınıf, 10.sınıf, 11.sınıf, 12.sınıf Ortaokul, 5.sınıf, 6.sınıf, 7.sınıf, 8.sınıf konularını anlatmaktadır. Matematik sevdalısı hocamız, matematik dersini en kolay şekilde anlatmaktadır.

7-Ceyhun Hoca(Özel Öğrenci): 7. sıra ise Ceyhun Hoca Mat Kanalı. Özel öğrenci internet sitesinin kanalıdır. Kanal matematik konu anlatımları yayınlamaktadır. Diğer kanallara göre biraz amatör bir youtube kanalıdır.

8-MatAkademi: Sekizinci sıra normal bir kanal olan Mat Akademi kanalıdır. Öğrencilerden asla ücret talep etmeyen kanal ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Okullarda ve dershanelerde ki gibi ders süreleri vardır. Yani 30-40 dk ders işlerler. Matematik konu anlatımlar ve çıkmış sorular üzerinde ağırlık vermiş bir kanaldır.

9-Rehber Matematik: Son sıra da yani 4. sırada ise Rehber Matematik adında Matematik Kanalı bulunmakta.Özellikle meb müfredatına ağırlık veren kanal, meb kazanım testlerine yoğunlaşmıştır. Kanal lise ve üniversiteye hazırlıkta sınavlara yardımcı bir kanaldır. Kazanım ve Kavrama testleri yayınlamakta, çözmektedir.

Dilerseniz Geometri Dersi Önerilen Youtube Kanallarına da göz atabilir, hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Matematik Dersi Çok Önerilen Youtube Kanallarını bu makalede inceledik iyi çalışmalar dilerim…

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@akif -
2018-06-06 14:39:27

bence ilk 10,000 i hedefleyenler için özgür hoca gayet iyi özgün anlatıma sahip ve konun temelini öğretiyor sanırsam yeni yeni gelişiyor ama muhteşem tavsiye ederim

Yorum Ekle