menÌ resmi

Meta-Tag Oluşturma Meta-Tag Nasıl Oluşturulur?

Meta-Tag Oluşturma Meta-Tag Nasıl Oluşturulur hepimizin önemsediği meta taglar evet bugün kü konu bu… Web sitelerinde yayınlanan içerikler ve makalelerde kullanılan meta-tag etiketler için anahtar kelime ve başlık mıknatısı diyebiliriz. Kullansanız da olur, kullanmasanız da olur ancak kullanılması olumlu etki yaratır, aşırı kullanılması için spam riskini ortaya çıkarabilir.

İçeriğinizin anahtar kelimeleri ve başlıklarının yer aldığı kodlar olan meta tag etiketleri, WordPress gibi sistemlerde bazı eklentilerle desteklenerek kolayca oluşturulabilir. Günümüzde meta-tag oluşturucular artık etkisini yitirse de, doğru kullanıldığında profesyonelliğinizi öne çıkarır.

Kullanıcıya yararlı bir siteniz varsa, tüm SEO çalışmalarını eksiksiz bir şekilde yaparak, meta etiketlerinizi de kullanabilirsiniz.

Meta Etiketi Yazıya Göre Mi Kullanılır?

Eskiden içeriğe göre hazırlanan meta tagler, artık sayfaya göre hazırlanması gereken detaylardır. Sık kullanılan meta etiketleri;

Title,
Content Type,
Content Language,
Description,
Keywords,
Robots meta taglari olmaktadır.

Başlık olan Title <title>BAŞLIK</title> şeklinde kullanır ama tam olarak meta sayılmasa da meta etiketi olarak kullanılır. İkincisi ise, en üst kısımda yazılması gereken ve yazılmadığı takdirde ISO-8859-1 karakter kodlaması kullanılan karakter seçeneğidir.

Description açıklama kısmıdır ve oldukça önemlidir. Anahtar kelime gibi yazılmaması gerekmektedir. <meta name=”description” content=”meta tag hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz”/> şeklinde yazılır.

Anahtar kelimeler de, anahtar kelimelerinizin yazılmasıdır. Ancak abartılmaması gerekmektedir. İki üç tane yazılması yeterlidir.

Robots kısmı ise, sitenizin indekste yer almasını isteyip istememeniz durumunda tercih edeceğiniz bir uygulamadır ve meta taglerin kullanım amacı yeni SEO tekniklerinde çok etkili değildir.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle