menÌ resmi

Mobil Oyunlarda Geçirdiğimiz Vakit

Bu yazımda sizlere mobil oyunlarda geçirilen boş vakitler hakkında detaylı bilgi vereceğim.

Mobil Oyunlarda Geçirdiğimiz Vakit gün geçtikçe artmakta. Teknoloji ilerledikçe hayatımız gelişmektedir. Her geçen gün teknoloji ile hayatımıza yenilikler gelmektedir. Teknolojinin gün geçtikçe yükselmesi ile telefonlar gelişmekte ve her geçen gün yeni telefonlar çıkmaktadır. Tabi telefonlar kendilerini yeniledikçe, malum telefon içerikleri artmaya başladı ve mobil oyunlar oynana bilirliğini arttırmaya başladı.

Her geçen gün mobil oyunlar yenilenmekte ve artık bilgisayar ile oynadığımız oyunların mobil versiyonu çıkmakta. Artık bilgisayar başında oynadığımız oyun vakti düşmekte ve Mobil oyunlarda geçirdiğimiz ortalama vakit gün geçtikçe artmaktadır.

Mobil oyun

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yenilenen mobil oyunların oynanma süresi her geçen gün artmaktadır. Bunun nedeni ise sürekli bilgisayar başında olmamamız. Örneğin dışarıda gezerken, bir yerde otururken, sıra beklerken ve en çok zaman geçirdiğimiz düşünülen tuvalette bile daha çok zamanda mobil oyun oynarız.

Araştırmalar doğrultusunda

Mobil oyunlarda geçirdiğimiz ortalama vakit bir günde 4 saattir. Bu saat süresi az gelebilir fakat bu süre çoktur. Bu oyun süresinin %65’i dışarıdayken geçmekte. Seyahat ederken, sıra beklerken, okul teneffüslerinde, okuldan çıktıktan sonra servis beklerken gibi birçok zaman zarfında mobil oyunlar oynanmakta.

Yeni Mobil Oyunlar

Her geçen gün mobil oyunlar kategorisi geliştiği ve kullanıcı sayısı arttığı için sürekli yeni oyunlar çıkmaktadır. Kişiler sürekli bu oyunları denemektedir. Mobil oyunlarda geçirdiğimiz vakit genellikle Online olan mobil oyunlar üzerinde geçmektedir. Mobil oyunlar oynayan kişilerin %78’i genellikle Online oyunları tercih etmektedirler. Aslında mobil oyunlarda geçen vakitlerin birçok zamanı Online oyunlarda geçmektedir.

Özellikle bilgisayar üzerinde oynadığınız oyunların mobil versiyonları oldukça vakit almakta. Bu mobil oyunlara örnek vermek gerekirse, bilgisayar üzerinden oynadığınız League Of Legends oyunun mobil versiyonu kullanıcıları neredeyse League Of Legends kullanıcıları kadar vardır. Bu oyunda bir maç en az 20 dakika sürmektedir. League Of Legends mobil versiyonunun kullanıcıları bu oyunda Mobil oyunlarda geçirdiğimiz ortalama vakit süresini daha çok yükseğe çıkarmakta. Ortalama 6 saat gibi bir süreye çıkarmaktadır.

Lütfen sağlığınız için az oyun oynayın.

Tam size göre: Facebook Yorum Cezası

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle