menü resmi

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır ? – SEO Teknikleri makalemle birlikte önemli bir konuyu bugün değinmiş olacağız. Bir çok yerde Seo nedir, SEO nasıl yapılır, Seo nasıl yazılır, Seo teknikleri, Seo teknikleri nelerdir, Seo yapma, Seo kelimeler, Seo başlıkları, Seo makale yazma teknikleri nelerdir ve nasıl yapılır gibisinden sorular İnternet dünyasında ve forumlarda dolaşır durur. Bende bunu makalemle birlikte anlatmak istedim umarım sizlere faydalı ve yardımcı bir makale olur. Buyrun SEO Nedir ve Nasıl Yapılır? – SEO Teknikleri başlıklı makalemizi birlikte göz atalım.

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır ? – SEO Teknikleri

 

seo nedir

seo nedir

Seo Nedir: SEO, arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Site içi ve Site Dışı Seo hakkında bilgi sahibi değilseniz size bu konuya göz atmanızı tavsiye ederim. SEO, Arama Motorlarında sayfaların veya sitelerin üst sıralara yükselmesine ve orada kalıcı olmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar. SEO’nun esas amacı, açılımından anlayacağınız üzere “Arama Motoru Optimizasyonu” yani Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır. Kısa bir ifadeyle SEO(Search Engine Optimization) sitenizi arama motorlarına yönelik çalışma yaparak sitenizi google tarafından en üste yükseltme ve sizi orda kalıcı olmanızı sağlamak gibi tanımlayabiliriz. Bu konuda Google’da Üst Sıralara Çıkmak konu başlıklı makaleme göz atmanızı tavsiye ederim.

Google İlk Sırada Çıkmak

Google İlk Sırada Çıkmak

Öncelikle kriter olarak Özgün Makale yazın. Kopyala yapıştır yaparak bir yerlere varamazsınız ve kopyala yapıştır yaparak bir yerlere gelmiş iseniz bu sizin başarınız değildir başkasının başarısını siz insanlara tanıtıyorsunuz.

Öncelik işimiz özgün makale yazmak zordur bu konuda sizlere hak veriyorum ben bile yeri geldiğinde konu bulmakta zorlanıyorum. Bu sebeple Google Trend konulara göz atıyoruz ilgimizi çeken konuları, konu ile ilgili yeterli araştırma yaptıktan sonra kendi düşüncelerimizi de ortaya koyarak okuyucularımıza sunuyoruz.

Seo Nasıl Yapılır?

İlk önce konu başlığınız ilk 160 karakterin içinde olması gerekli ve H1 etiketleriyle olması gereklidir. Yani açıklama ve Etiket’inde konu başlığını içermesi gerekiyor. Kendi sitenizdeki konularınızın başlık kısımlarına makaleler arası yönlendirmeler vermeyin ihmal etmeyin.

Buradaki Seo için en büyük ve güçlü faktör başlık, açıklama, ve etiketlerdir. Bunları başarılı bir şekilde ve Seo mantığı ile birlikte yapabilirseniz gerçekten bunun karşılığını alacaksınız, bundan hiç şüpheniz olmasın. SEO Nedir ve Nasıl Yapılır? – SEO Teknikleri başlıklı konumun sonuna gelmiş olduk. Sağlıcakla kalın, iyi seolar…

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle