menü resmi

Site Sayfa Yüklenme Hızının SEO Açısından Önemi

Site Hızının SEO Açısından Önemi diyerek önemli bir konuya değiniyorum. Google ve daha birçok arama motorunda ön plana çıkmak için çeşitli hamleler yapmanız sizlerin sayfalarını ve sıralamalarını ciddi anlamda etkilemektedir. Sayfalarınızın sürekli olarak güncellenmesi ve yeni paylaşımların aktif bir şekilde devam etmesi fazlasıyla önemlidir. Bu alanda ise akıllara gelen ilk soru site yüklenme zamanın SEO açısından önemi konusunda etkileyici bir rol oynayıp oynamadığı’ dır. Çeşitli bilgiler lanse edilse de kesinlikle ciddi önem taşımaktadır.

Günümüzde sıklıkla yapılan çalışmalarda sayfaların incelenmesi ve bunların iyileştirilmesi son derece önemlidir. Yapılan yeni yazılımlar ve alanlar ile de bunu yapmanız kolay bir hal almıştır. Sayfaların hızlı yüklenmesi ilk bakıldığı zaman kimse tarafından önemsenmese de SEO projelerinde ve Google arama motorun da gelişmeler için fazlasıyla önemlidir. Bu konuda sizlerin de yapacağı hamleler ve geliştireceği yöntemler ilerlemenize kendinizi geliştirmenize kesinlikle fayda sağlayacak ve kitlelere ulaşmanıza neden olacaktır.

Sayfa Yükleme Hızı ve Google Sıralaması

SEO çalışmaları yapmaya karar verdikten sonra doğru yolları izlemek kesinlikle önemlidir. Günümüzde bunu yapabilmek için çeşitli eklentiler olsa da sayfalarınızın ileriye çıkması ve kendini geliştirmesi kısa bir süre içerisinde verebileceğiniz hizmet potansiyeli ile paraleldir. Yani bu demek oluyor ki sayfa yükleme hızınız ne kadar iyi olursa o kadar çok ön plana çıkma ihtimaliniz artmaktadır.

Site Hızının SEO Açısından Önemi

Google tarafından yapılan incelemelerde ise sayfaların sıralamasında SEO optimizasyonu yapılırken sayfalarınızın yüklenmesi iki şekilde değerlendirilmektedir. Dokümanın tamamlanması veya tam yüklenme sırası ön plana çıkmaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman hızın ön planda olduğu kurumsal veya bireyse sitelerin hızları sıralamaya da ciddi anlamda etki etmektedir. Sizlerde sayfa yükleme hızınızın geliştirerek sayfalarınızı bir adım ileriye çıkarabilir ve SEO konusunda başarılı işlere imza atmış olabilirsiniz.

Özetle: Sitemizin yararı açısından bunları yapmaya gayret edelim. Olduğunca elinizden geldiğince özgün yazılar makaleler yazmaya gayret edin. Site hızınızı test edeceğiniz, google pagespeed, pingdom, gtmetrik gibi site hız araçlarını kullanmayı ihmal etmeyin. İyi seolar dilerim, sağlıcakla kalın.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle