menÌ resmi

 Sosyal Medya Pazarlama Stratejileri

Ülkemizde ve Dünya’da yeni nesil sosyal medya pazarlama teknikleri ve ipuçları sürekli olarak ön plana çıkmaktadır. Yeni yapılan sosyal medya pazarlama stratejileri sizlerin daha fazla kitlelere ulaşmanızı sağlarken gelişmenize de büyük ölçüde katkıda bulunacaktır.

Bulunduğunuz Sektörü Sürekli Olarak Takip Edin

Rakiplerinizi analiz etmek her zaman için sizlere yarar sağlayacaktır. Bu nedenle de hem bulunduğunuz sektörü hem de ilerlemenizi sürekli olarak takip altına alın. Rakiplerinizin kendilerini geliştirme çabaları hiçbir zaman durmayacaktır. Onlara yönelik hamleler yapmak sizlerin daha fazla ön plana çıkmasına neden olacaktır.

Görsel İçerikleri ve Reklam Faaliyetlerini Ön Plana Çıkarın

Uzun uzadı ürün tanıtımları yâda hizmet faaliyetleri anlatmak yerine kısa bir cümle ile bitirebilirsiniz. Kelimelerinizi veya cümlelerinizi uzattığınız zaman insanlar okumuyor bile. Bu nedenle de müşteri potansiyelinde büyük düşüşler ortaya çıkıyor. Reklam alanında bu şekilde ilerlemek her zaman için sizlere yarayacaktır.

Görsel olarak net ve keskin resimler kullanmaya özen göstermelisiniz. Çok renkli görseller kafa karıştırdığı gibi algılamada da güçlük yaratıyor. Bunun yerine sadeliğin ön planda olduğu ama çekiciliğin ortaya çıktığı görseller kullanmalısınız.

Günlük ve Aylık Hedefler İle İlerleyin

Ünlü düşünür Montaigne bu konuda ‘Bir amaca bağlanmayan ruh, yolunu kaybeder.
Çünkü her yerde olmak, hiçbir yerde olmamaktır’ sözünü söylemiştir. Kısa ve net olarak algılamanız gereken yola çıktığınızda bilmiyorsanız nereye gideceğiniz hep aynı yerde dolaşıp durursunuz. Bunu yaşamamak için muhakkak hedef belirlemelisiniz.

Sosyal medya pazarlama stratejileri alanında günlük olarak hemen bir plan oluşturun. Örneğin bugün bunu yapacağım ve şu şekilde gelişeceğim. Son aynı planı aylık olarak da yapın ve nereye gideceğinize karar verir. Emin olun kısa bir süre içerisinde arzu ettiğiniz yere ulaşacaksınız.

Marka Olduğunuzu Benimsetin

Kurumsal veya bireysel olarak yönettiğiniz bir alanın marka olması da sizlerin gelişmesine katkı sağlayacaktır. İlla bunu billboardlar yâda televizyon reklamları ile yapmanıza gerek yok. Sizlere özgü bir logonun olması bile insanlarda kısa bir süre içerisinde algı yaratmanıza neden olacaktır. Genelde rakiplerinizin bu kısmı atladığını düşünürsek sizler içi hem başarılı hem de yararlı bir strateji olaraktır.  Marka olmak her zaman için bir adım ileriye gitmenize ve insanların üzerinde bir baskı oluşturmanıza sebep olacağı gibi her konuda da sizlerin beklentisini karşılayacaktır.

İletişim Kurmaktan Kaçınmayın

Firmaların kurumsal veya bireysel olarak yönettiği markaların sosyal medya pazarlaması alanında gözden kaçırdığı yöntemlerden biridir. Sizlerin ulaşılır olması ve iletişim kurması her zaman için müşterilerinizin hoşuna gidecektir. Genelde insanlar sorunlarını veya şikâyetlerini anlatacağı alanlarda olmaktan memnuniyet duymaktadır.

Alışveriş yapıldı ve siz bunun farkındasınız. Hemen kullanıcınıza teşekkür mesajı atıp onu yüceltebilirsiniz. Kullanmış olduğu ürün hakkında bir hata gözlemleyen insanların şikâyetlerini dikkate alarak bu konuda geliştirmeye yapacağınızı ve yaşadığınız sorunun çözümleneceğini söylemekte şüphesiz hoş karşılanacaktır. Uzun lafın kısası mutlaka iletişim kurun ve mutlaka insanlar ile bir arada olmaya özen gösterin.

İlginizi Çekebilir:

E-Ticaret SEO Teknikleri

İnstagram İşletme Profili Nedir?

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle