Tablete Bulaşan Virüs Nasıl Silinir?

Tablete Bulaşan Virüs Nasıl Silinir?

Tablete Bulaşan Virüs Nasıl Silinir sorusunu soruyorsanız tam doğru yerdesiniz. Son zamanlarda virüs sistemi baya artış gösterdi ve Tabletinize bulaşan virüslerin nasıl silinebileceğini aşağıdaki işlemleri uygulayarak tabletinizi temizleyebilirsiniz. Artık kullanıcılara bıkkınlık getirmeye başladı ve maddi açıdan zarara yol açmaya başladı. Oldukça sık kullanılan tabletler IOS ve Android işletim sistemleriyle çalışır. Bu sistemlerin Android olanları çok yaygındır. Bu nedenle virüs bulaşma ihtimali Android olan tabletlerde çok daha fazladır.

IOS sistemlerinde ise güvenlik daha üst düzeyde olduğundan, pek bir sorun yaşanmıyor. Samsung başta olmak üzere; Casper, Homoech, Polypad, Acer, Escort, gibi tabletlere virüs çok kolay bir şekilde girmektedir. Peki tablete bulaşan virüs nasıl silinir merak ediyorsanız bunun cevabı oldukça kolay.

Çünkü bu cihazları bilgisayara bağlayarak harici bellek gibi taratabilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak da tabletinizi sıfırlayabilirsiniz. Yani fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz.

Bilgisayara Bağlayıp Virüs Silme

Bilgisayara bağlanan virüsleri silmek oldukça kolay olacaktır. Çünkü bilgisayar, tabletinizi harici bellek gibi görecektir. Bu şekilde tarama yapılırken kolay bir şekilde virüs tespit edilip silinebilecektir.

Ayrıca tabletlere özel virüs yazılımları da mevcuttur. Bunlar Android Eset, Kaspersky ve Android Avast gibi yazılımlardır. Basit bir şekilde bunları yükleyerek virüsleri silmeniz mümkün olabilir.

Sistem Ayarlarını Geri Yükleme

Virüsü silmenin en basit yöntemi de, eğer çok fazla veriniz yoksa fabrika ayarlarına geri dönmektir. Bunun için ayarlar bölümünden basit bir şekilde tüm sistem ayarlarını fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Tablet ayarlarını sistemi fabrika ayarlarına döndürerek kolay bir şekilde sıfırlayabilirsiniz ve istediğiniz zaman virüslerden kurtulmak için bu yöntemi rahatla deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Facebook Yorum Cezası

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: Kerem Aybeyaz

Ben Kerem Aybeyaz, Küçük uğraşları seven, elinden geleni yapmaya çalışan biri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir