menü resmi

Tarama Hatalarının Google Sıralamasına Etkisi

Kurumsal veya bireysel olarak yönettiğimiz sitelerin Tarama Hatalarının Google sıralamasına Etkisi ile sistemi içerisinde üst düzeyde olması her zaman için bizlerin yararına olacaktır. Genel olarak site sahipleri bu sıralamalara pek dikkat etmese de rakiplerinize göre elbette sizlerin ön plana çıkmanıza neden olacaktır. Buda kısa bir süre içerisinde kitlelere ulaşmanızı ve sitenizin başarı göstermesine etki edecektir. Tabi ki bu sıralamada ileriye gitmek için bazı durumlar bizlere engel olmaktadır.

Google sıralamasında tarama hataları fazlasıyla önem taşımaktadır. Arama motoru Google hatasız bir sistem üzerinden hizmet ettiği için sıralamada yer vereceği için sitelerin kusursuz olması her zaman için önem arz etmektedir. Yönetmiş olduğunuz sitelerde oluşan tarama hataları da dolayısıyla kısa bir süre içerisinde sıralamadan daha da gerilemenize neden olacaktır.

URL ve Site Hataları

Tarama hataları iki bölümden oluşmaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman sıralamaya ciddi anlamda etki eden URL’dir. Oluşan hatalar genelde kalıcı sıralama kayıpları yaşatmaktadır. 404 ve 1000 URL hataları bu alanda ön plana çıkmayı başarmıştır. Sitelerin eski URL sistemi ile çalışması sıralamada düşüklük yaratmaktadır. Bu durumu yaşamamak için URL sisteminizi muhakkak kontrol etmeniz gerekmektedir.

Site hataları kısa süreli bağlantı kopuklukları olarak değerlendirilmektedir. Aniden ortaya çıkan ve hiç beklenmedik anda yaşanan erişim engelleri site hatalarıdır. İlk bakıştı sıralamada herhangi bir düşüklük yaratmaz. Belli oranda devam eden sorunlarda ise ciddi düşüklükler elbette görülmektedir.

Tarama Hatalarını Engelleme

Yönetmiş olduğunuz sitelerin muhakkak güncel yazılımlar ile devamlılığını sağlamalısınız. Hiç beklenmedik anlarda yaşanabilecek tarama hataları sizlerin sıralamada ki düşüşlerinize neden olacaktır. Güncel ve kaliteli bir sistem üzerinden bu tür hataları engelleyebilir ve sıralamanızı düşürmek yerine başarılı bir şekilde arttırabilirsiniz.

Editör Seçimi: Ahrefs Backlink Sorgulama Aracı

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 blogcan.org Tüm Hakları Saklıdır.
Hamileyken dikkat edilmesi gerekenler - Hamilelik