menÌ resmi

Sık Yapılan Tehlikeli SEO Hataları

SEO Hataları amatör webmasterlerin karşılaştığı oldukça sık yaşanan olaylardır. Web yayıncılarının sık sık aşinası olduğu bir kavram olan SEO, son yıllarda çok fazla değişikliğe uğradı. Önceki yıllarda anahtar kelimeler kullanılarak, saçma sapan içerikler internetteki bilgi kirliliğini arttırırken, artık daha işe yarar içeriklerin öne çıktığı bir durum söz konusu oluyor.

SEO çalışması, sadece içeriklerle ilgili yapılan bir çalışma değildir. Bu nedenle sık yapılan SEO hataları içeriklerin düzeltilmeye çalışmasıyla ortaya çıkan aşırı derece anahtar kelime kullanımı ile sağlanan uygulamalardır. SEO hataları arasında, web sitesinin SEO uyumlu hale getirilmemesi, yetersiz ve yanlış içerikler bulunması ve sadece görsel ve kopya içerikler bulunması gibi birçok durum tehlikelidir.

SEO hatalarının düzeltilmesi yerine ilk başta yapılmaması önemlidir. Bu nedenle iyi bir referans sunacak olan SEO uzmanı web tasarımcılarla çalışmanız gerekmektedir. Sık yapılan SEO hatalarını önlemek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

Web Sitesi Başlıklarını SEO Uyumlu Hale Getirmek

Web sitesindeki her detayı SEO uyumlu hale getirebilirsiniz. En büyük SEO hatalarından biri olan başlıkların düzenlenmemesi oldukça önemlidir.

Sitenin başlıkları ve diğer üst kısımların içeriklerle aynı olması önemlidir. Yani içeriğinizin konusu diyelim ki “Hit Artırma Nasıl Yapılır” olsun biz bu yaptığımız başlıklara bu konuyla ilgili bir başlık vermeliyiz. Site Hit Artırma Yolları gibi verilebilir. Yeter ki alakası olsun. Eş anlamlı kelimeleri kullanarak semantik seo açısından daha iyi seo yapmış olursunuz.

Kullanıcıların İçerikten Fayda Alması

Paylaştığınız içeriklerin, kullanıcının arayışına çözüm içeriyor olması şarttır. Kullanıcı SEO nedir merak ediyorsa, bunu açıklamanız gerekir. Alakasız saçma sapan yazı yazarsanız, google sizi zaten arama sonuçlarında sitenizi gömecektir.

Çok sık yapılan SEO hatalarının başında gelen anlatımın akıcılığına uyum sağlamayan anahtar kelimeler ve bilgiden yoksun içerikler oldukça uygunsuz bir içeriğe neden olmaktadır. SEO uyumlu makalelerin her zaman nitelikli bir içeriğe sahip olması gerekir. Anahtar kelimelerinizi makale arasına fark edilmeyecek şekilde gömün.

Sitenin Kullanım Amacından Sapmış İçerikler Eklememek

Sık yapılan hatalardan biri de, moda sitesinde maç sonuçlarının yayınlanması gibi alakasız içeriklerin bulunmasıdır.

Her konuda içerik girilebilecek olan bir site yapmak istiyorsanız haber sitesi gibi bir site yapabilirsiniz. Mesela sağlık sitesine seo konusunda yazılar yazmak oldukça saçma bir durum olacaktır.

SEO Tekniklerini Kullanın

Siteyi tamamen optimize etmek için holistik SEO ve bütüncül SEO tekniklerini kullanmanız oldukça önemlidir. Bu konular hakkında bilginiz yoksa, profesyonel bir SEO uzmanından destek alın.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 blogcan.org Tüm Hakları Saklıdır.
Hamileyken dikkat edilmesi gerekenler - Hamilelik