menü resmi

Verimli Ders Çalışamıyorum!

Verimli Ders Çalışamıyorum! Verimli Ders Nasıl Çalışılır Daha verimli çalışın burada buyurun…

Verimli Ders Çalışmak istiyor ve Verimli Ders Çalışamıyorum! diyorsanız tam doğru yerdesiniz, bugün burada verimli ders çalışamayan üniversite adayları için bir rehberlik görevi yürüteceğiz. Birlikte daha iyi daha verimli ders çalışa bileceksiniz. Bu makale de yazanlara uyarsanız, verimli ders çalışmayı engelleyen faktörleri terk ederseniz, eminim ki dersleriniz daha verimli geçecek. Buyurun nasıl verimli ders çalışılır ve verimli ders çalışmayı etkileyen faktörlere birlikte bakalım.

Verimli Ders Nasıl Çalışılır?

Bu Ders Zor Ben Yapamam! Çoğu öğrencinin yapmış olduğu gibi benimde yaptığım bir yanlış, bu ders zor ben yapamam edemem! Yav kardeşim sen başla ne biliyorsun belki yaparsın diyemedim kendime! Matematik birçok öğrenci tarafından zor görüldüğünden dışlanır ve sınavlara başlamadan bir dersten vazgeçilmiş olur. Bu vazgeçiş demek 40 soru tüm öğrencilerin gerisinde olmak demektir. Bunu yapmayarak sizde başarılı olabilirsiniz. Zor demeyin, bir kere deneyin, zorlayın kendinizi.

Ah Hayaller Hayaller Ders Başında Gelmeyin! Bu güzel duyguya kapılmayan yapmayan yoktur herhalde. Hayal etmek güzel ancak ders sırasında hayalimiz bizi hem hayalimize ulaşmamızda ve dersi anlamamızda bizlere başarılı olmamızı engelleyecektir. Hayallerinizi yaşamak için şimdilik hayal kurmayı erteleyin.

Ders Anında Müzik, Ders anında müzik dinlemenin iyi veya kötü olduğu tartışılmaktadır. Bu soruya bağlantıda vermiş olduğumuz makalede cevap aradık. Oradan bakabilirsiniz. Tartışılan bir konu olsa da müziksiz çalışmaya gayret edin.

Plan Program Yok Rotasız Gemi! Derste verimli olmamızı etkileyen en önemli nedendir. Plansız, programsız çalışmak. Demem o ki siz kaptansınız ve geminizi rotaya doğru yönlendirmelisiniz. Rotanız yoksa biraz zor ulaşırsınız. Mutlak sürece plan program yapın. Yeri gelmişken diyeyim ders çalışma programları‘na buradan göz atabilirsiniz.

Uzun Süren Telefon Konuşmaları veya Sosyal Medya! Ders çalışırken telefon kullanmayın, sosyal medya da dolaşmayın, kendinize bir süre belirleyin o süre içinde girin.

Çalışmaları Yarıda Bırakmak, Konuları çalışırken yarıda bırakmamaya özen gösterin acil durumda belki bırakabilirsiniz.

Arkadaş Ortamları Gezmek Tozmak! Bu konu bizleri en çok etkileyen nedenlerden biridir. Bu sebebi çözersen demektir ki bu sınavı kazanmaya gayret gösteriyorsunuz demektir. Kendinize bir süre belirleyin ve arkadaş ortamınıza bu belirlediğiniz zamanlarda katılın, aynı şekilde gezmeyi de belirli saatlerde yapın. Gereksiz durumlarda gezmeyin.

Zaman Verimsizliği, Zamanınızı etkili ve verimli kullanın, az uyuyun, kendinizinden biraz fedakarlık yapın. Zaruri ihtiyaçlarınızı giderin gereksiz ihtiyaçlardan kurtulun. Bize gerekli olan zaman onu da elimizden geldikçe zaman ayarlayarak yapmak gerekecektir.

İşte bu kadar eğer İyi ve Verimli Ders Çalışmak istiyorsan yukarıda maddeleri yerine getirmen gerek benden sana tavsiye 🙂 İyi çalışmalar…

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle