Bilgilendiren ve Paylaşan Blog

Renault Fluence Özellikleri

Renault Fluence Özellikleri bugün inceleyeceğim. Araba merakım yoktur ancak iyi bir tasarım ve güç zevkim olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle bazı arabalara karşı özel ilgi duyuyorum. Renault’un modeli Fluence’de bunlardan birisi. Başta tasarımı olmak üzere bir çok özelliği ile ön plana çıkan bu araç “İlgimi Çekenler” kategorisinde yer almaya hak kazandı.

Renault Fluence Özellikleri den belli başlı özellikleri genel olarak bahsetmek istiyorum. Aracın arkasındaki rüzgarlık oldukça spor bir görünüm katmış. Önden bakılınca oldukça resmi gibi duran araç, yanlardan ve arkalardan bakınca o ciddiyeti koruyamıyor. Ancak çokta genç işi değil. Aracın içerisinde standart olarak Bluetooth kit bulunuyor. Böylelikle kulaklıklarla ve trafikte hayatınızı tehlikeye atan telefon görüşmelerine gerek kalmıyor. Bluetooth kit ile cep telefonunuzu entegre ederek telefonunuz içerisindeki rehberi ve arayan numaraları buradaki LCD ekrandan görmeniz mümkün. Araçta oldukça gelişmiş bir elektronik klima sistemi var. Öndeki çıkışların her birinden ayrı ısı değerleri verilebiliyor. Böylece aracın içerisindeki herkes memnun oluyor. Arkadaki yolcular da unutulmamış. Öndeki yolcunun ayarladığı sıcaklığın üfleme hızı ayarını her bir yolcu kendi göre değiştirebiliyor. Klima içerisinde gelen 3 farklı mod ise işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Bu modlar Auto, Fast ve Soft modları. Araç hem sportif hem de ağır bir araç bunu söylemiştik. İşte bunun gereklerinden birisi olan ses sistemi de unutulmamış. Sportif arabalarda bile bulunması zor olan bir ses sistemi bu araç içerisinde geliyor. Araç içerisinde 8 adet hoparlör bulunuyor ve bunların her biri 3 boyutlu ses özelliğini destekliyor. Fluence‘nin müzik sistemi 3D Sound by Arkamys tarafından üretilmiş.

Renault Fluence Özellikleri

reno fluence,

 

Reno Fluence Teknik Özellikler

Araç içerisinde yolcularla ilgili kısımlar bitti. Şimdi geldik daha ciddi meselelere. Renault’un yaklaşık 5 sene önce ürettiği eşi benzeri olmayan kart sistemi bu araç içerisinde de var. Böylelikle anahtar taşımanıza gerek kalmıyor ve sadece 1 kart yardımı ile aracı çalıştırabiliyorsunuz. Renault Eller Serbest ile elinizi cebinize atıp kartı elinize almadan siz yanına gidince aracınızın kapısı açılıyor. Aracın içerisine bindiğinizde ise kartı yuvasına sokmanıza gerek kalmadan araç çalışabiliyor. Çağın adeta gereklerinden olan navigasyon sistemi de unutulmamış. Carminat TomTom® navigasyon sistemi aracın ön paneline monte edilmiş biçimde standartlaştırılmış. Renkli ekranlı navigasyon sistemini uyumlu cihazlarınıza entegre edebilir, uzaktan kumandası sayesinde araç hareket halindeyken dahi kolaylıkla ve güvenle kullanabilirsiniz.

Renault Fluence Özellikleri

Renault Fluence Özellikleri

Renault Fluence’nin 8 farklı modeli var. Bu modellerden 6 tanesi manuel, 2 tanesi otomatik vites. Bu modeller ise sırasıyla şu şekilde ;

Özgün Akıcılık 1.6 110 bg

Özgün Akıcılık 1.5 dCi 85 bg

Özgün Akıcılık 1.5 dCi 105 bg

Fluence Expression 1.6 110 bg

Fluence Expression 1.6 100 bg BVA

Fluence Expression 1.5 dCi 85 bg

Fluence Expression 1.5 dCi 105 bg

Akıcılık Ayrıcalığı 1.6 110 bg

Fluence Privilege 1.6 110 bg BVA

Akıcılık Ayrıcalığı 1.5 dCi 105 bg

Reno Fluence Aracının resmi kısa videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Tam size göre: Citroen C3 Picasso

Lütfen Bu Makaleye Oy Verir Misin?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
  • 7 Şubat 2018 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 6

Yazar: Candar Ahmet

Ben Candar Ahmet, Küçük uğraşları seven, elinden geleni yapmaya çalışan biri...
Tüm Yazılarına Git

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?