Yanak Yanak Dolgular

Yanak Dolgusu Nedir?

Genel güzelliğimizi ortaya çıkaran yanak dolgusu bizlerin, gençliğimizi ve çekiciliğimizi sembolize eder. Genel bir kanı olarak zayıf ve çökük yanaklar, daha yaşlı ve yorgun görünmemize sebebiyet vereceği için yanak dolgusu operasyonu geçiririz. Ayrıca yaşımız ilerledikçe yanağımızın yapısal görünümü zayıflar, elmacık ve şakak bölgelerimiz de hacim kaybı yaşarız. Bu nedenle belirli aralıklarla ya da kalıcı yanak dolgusu yaptırabiliriz. Bu sayede yanaklarımıza, hem cerrahi hem fiziksel olarak çekicilik katarız.

Yanak Dolgusu Maddeleri Nelerdir?

Yanak dolgusu günümüz de, hyaluronik asit, hidroksiapatit asit, metilmetakrilat asit kullanılarak gerçekleştirilir.
Hyaluronik asit kullanılarak gerçekleştirilen yanak dolgusu, tamamen doğal bir maddedir. İnsan vücudunda bulunan bir protein olması sebebi ile herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermez. Güvenli bir şekilde vücudun her bölgesinde kullanılabilir.

Hidroksiapatit asit kullanılarak gerçekleştirilen yanak dolgusu ise, kalıcılığı 12-24 ay sürecek olan operasyon tipidir. Aynı şekilde vücuda herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermez.

Metilmetakrilat asit ise, erimeyen ve kalıcı bir dolgu maddesidir. Bu ürün eğer operasyon da kullanılacaksa çok dikkat edilmelidir. Aksi takdir de istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliriz.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu maddeleri şikayet ettiğimiz bölgelere, ince enjeksiyon iğnesi yardımıyla küçük miktarlar enjekte ederek yapılır. Operasyon süresi ortalama 20-40 dakika sürecektir, sonucu ise hemen görülür. Uygulama sonrası, sosyal hayatımıza etki etmeden devam edebiliriz. Kalıcılık süresi ise, kişiden kişiye değişmekle birlikte, 7-20 ay arası kadar sürmektedir.

Yanak Dolgusu Hangi Şikayetler Üzerine Yapılmaktadır?

 • Yüz sarkması
 • Alın çizgileri ve kaş arasındaki çizgiler
 • Ağız etrafındaki kırışıklıklar
 • Nasolabial çizgiler
 • Burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklık
 • Ağız kenarından çeneye doğru inen kırışıklıklar
 • Kaş için şekil verme
 • Elmacık kemiklerini meydana çıkartmak
 • Dudak kıvrımlarının vurgulanması
 • Asimetrik dudakların düzeltilmesi
 • Sivilce ve yara izlerini ortadan kaldırma

Yanak Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Operasyon alanında geçici olmak kaydıyla şişlik, kızarıklık, morluk ve hassasiyet gözlemlenmektedir. Bu ve bunlara benzer yan etkiler kısa sürede geçecektir, herhangi bir telaşa gerek yok. Ekstra olarak morluğa sebebiyet vereceği için kapatıcı sürebilirsiniz. Eğer yaşınız ilerlemişse, damarlar zayıfladığı için çok kolay morluk oluşacaktır. Ancak geçici olan bu morluklar için arnica sürerek hafifletebilirsiniz. Hekiminize danışmak şartıyla operasyondan önce, ağrı kesici ve kan sulandırıcı kullanabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Yanak dolgusu fiyatları bölgeden bölgeye, hekimden hekime ve isteklerinize göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama bir fiyat arıyorsanız eğer, piyasa da 700-3000₺ arasında fiyatlara dolgu yapan hekimler karşımıza çıkmaktadır.

Önerilen Paylaşım 1:Burun Dolgusu Yaptırdık

Önerilen Paylaşım 2:Siz Işık Dolgusu Yaptırdınız Mı

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: Kerem Aybeyaz

Ben Kerem Aybeyaz, Küçük uğraşları seven, elinden geleni yapmaya çalışan biri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir