menü resmi

YKS Çalışma Programlarının Kullanılması İle İlgili Tavsiyeler

YKS Çalışma Programlarının Kullanılması İle İlgili Tavsiyeler

YKS Çalışma Programlarının Kullanılması İle İlgili Tavsiyeler konu başlığı ile söze giriş yapmak istiyorum. İnternet sitelerinde bir çok YKS Çalışma Programı mevcut, bunları iyi kötüsü de ortada. Peki bu YKS Çalışma  Programlarını bizler nasıl çalışacağız? Çalışma Programlarını uygulamanın bir püf noktası var mı? Çalışma Programını nasıl başarılı uygulayabilirim? diye hiç düşünmemiş değilsinizdir. Çünkü insan bir programa uymaya başladığında doğal olarak bunu nasıl uygulayacağım?, nasıl becereceğim diye kendi kendine düşünmeye başlar. Bu konuda size elimizden geldiği kadar yardımcı olacağım. Bugün 10 madde halinde YKS Çalışma Programlarının Kullanılması İle İlgili Tavsiyeler vereceğim. Vermiş olduğum tavsiyelere uymanız sizin lehinize olacak ve başarınızı artıracaktır. Maddeler genel olarak başarıyı artırmaya yöneliktir. Gerçekçi olun ve kendinizin başaracağına inanarak çalışma programlarını uygulamaya başlayın. Şimdi 10 madde ile Çalışma Programlarının Kullanılması Hakkında Tavsiyeleri listeleyelim;

YKS Çalışma Programları Nasıl Kullanılır? Tavsiyeler;

Madde 1: Amaçlarınızı Belirleyin: Hayatta bir amacınız olsun, “niçin bunu yapıyorum?” diye kendinize bir soru yöneltin.

Madde 2: Planlı Programlı Çalışın: Ders çalışırken bir program dahilinde çalışın, veya uygulamaya çalışın.

Madde 3: Zamanınızı Verimli Kullanın: Zaman su gibi akıp gider bu akıp giden zamanı kontrol edebilmek sizin elinizdedir. 

Madde 4: Verimi Azaltıcı Etkenleri Ortadan Kaldırın: Sizi meşgul eden şeylere dur diyin, ve hayatınızından çıkarmaya uzaklaştırmaya çalışın. 

Madde 5: Çalışma Ortamınız Uygun Olsun: Çalışma ortamınız sizi başarılı kılmada etkili bir faktördür, kendizi nerede daha iyi aktif ve güzel hissediyorsanız, o mekanda çalışmaya özen gösteriniz. 

Madde 6: Dikkatinizi Bozmayın: Dikkatiniz açık olsun, bir konuyu daha dikkatli anlayın ve konuda bir şeyler arayın.

Madde 7: Not Tutun: Not tutmayı sakın unutmayın, not tutarken renkli ve hoşunuza gidecek kalemler defterler kullanın. Erkekler için söylüyorum, “ben kız mıyım da renkli kalem kullanacağım” gibisinden tavırlardan kaçınınız, bu önemli bir noktadır. Sizi başarılı kılar. 

Madde 8: Yardımcı Araç ve Gereçlerden Faydalanın: Kitap, ansiklopedi, PDF, kaynak, soru, deneme, sözlük, notlar, haritalar, grafikler gibi bilgi içerek size yardımcı olacak araç ve gereçlerden faydalanın.

Madde 9: Verimli ve Dikkatli Okuyunuz: Bir  şeyler okurken rastgele değil anlayarak okuyun.

Madde 10: Tekrarlar Yapın: Tekrarlar sizin öğrendiğiniz konuyu unutmanızı engelleyecektir. Mutlaka haftada 1 öğrendiğiniz konuları gözden geçirin.

10 madde ile YKS Çalışma Programlarının Kullanılması İle İlgili Tavsiyeler başlıklı makalemin sonuna geldik dilerseniz şimdi de YKS Çalışma Programlarına göz atın, ve çalışmaya bu programlarla başlayın. YKS Çalışma Programları için tıklayınız… İyi çalışmalar…

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle